ОСОБЛИВОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2023
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
У статті розглядається питання соціальної адаптації студентів з особливими освітніми потребами та створення безбар’єрного освітнього середовища в ЗВО. Автор акцентує увагу на технологіях оптимізації соціальної адаптації студентів з особливими освітніми потребами під час дистанційного навчання. За думкою автора, дистанційне навчання може призводити до депривації соціальних контактів осіб з інвалідністю і їх здорових однолітків, підтримувати ізольованість цієї категорії. Особливе значення це набуває для тих осіб, які навчаються за дистанційного принципу в безперервному циклі «школа-ЗВО». Автор впевнений, що організація роботи зі студентами з інвалідністю на рівні молодіжних об’єднань, в тому числі таких, як студентські профспілки, повинна бути організована на принципі адресності та забезпечувати збереження анонімності статусу студента з особливими освітніми потребами. В статті розкрито три основні напрямки щодо адаптації студентів в ЗВО, особливого значення набуло створення інклюзивного середовища ЗВО через розширення соціальних контактів між студентами з інвалідністю та їх однокурсниками.
Опис
Шульга І. О. ОСОБЛИВОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ / І. О. Шульга. - Наша школа : наук.-практ. студії. - 2023. - №1. - С. 82-86.
Ключові слова
Бібліографічний опис