Вас вітає Інституційний репозитарій
КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради»

Електронний репозитарій – відкритий електронний архів, де накопичуються, зберігаються і підтримуються у належному стані документи наукового, освітнього та методичного призначення в електронній формі. Документи та інші дані зберігаються у вигляді файлів, доступних для постійного безкоштовного, повнотекстового їх перегляду через Інтернет. Електронний репозитарій є частиною загальної електронної колекції Науково-педагогічної бібліотеки.

  • З усіх питань, будь ласка, звертатися в науково-педагогічну бібліотеку ОАНО: libraryoano110@ukr.net
 

Нові надходження

Документ
Професійна компетентність педагога: методологія, теорія, методика, практика : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції
(2023)
У збірнику репрезентовано матеріали, статті, доповіді, тези учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Професійна компетентність педагога: методологія, теорія, методика, практика», що розкривають актуальні проблеми сучасної педагогічної науки і практики; відображають інноваційні підходи та стратегічні завдання освіти і педагогічної науки в умовах воєнного стану; досліджують виклики, що постають перед педагогами та менеджерами освіти в реаліях сьогодення. Видання актуальне для керівників закладів освіти, науково-педагогічних, педагогічних працівників, шкільних психологічних служб, здобувачів вищої освіти і всіх, хто цікавиться проблемами педагогіки і освіти.
Документ
Наша школа : науково-практичні студії
(2023)
Науково-практичний журнал КЗВО "Одеська академія неперервної освіти одеської обласної ради"
Документ
ОСОБЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ УЧНІВ ДО НАВЧАННЯ У БАЗОВІЙ ШКОЛІ В УМОВАХ ВПРОВАДЖЕННЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
(2022) Шишкіна І. П.
Кваліфікаційна робота викладена на 64 сторінках, вона містить 3 розділи, 13 таблиць, 6 рисунків, 62 джерела в переліку посилань. У першому розділі представлені науково-педагогічні засади проблеми адаптації учнів до навчання у базовій школі. У другому – організаційно-методичні засади емпіричного дослідження особливостей адаптації учнів до навчання у базовій школі. Третій розділ містить результати емпіричного дослідження особливостей адаптації учнів до навчання у базовій школі. За результатами роботи зроблено висновки та рекомендації для вчителів щодо оптимізації адаптації учнів до навчання у базовій школі.
Документ
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ НА УРОКАХ ТЕХНОЛОГІЙ В УМОВАХ КОМПЕТЕНТНІСНО-ОРІЄНТОВАНОЇ ОСВІТИ
(2022) Харченко О. М.
Дана робота присвячена дослідженню стану проблеми розвитку творчих здібностей учнів та пошуку ефективних шляхів їх оптимізації. У першому розділі проаналізовано психолого-педагогічну літературу та визначено ключові поняття дослідження, а саме: «здібності», «творчість» «творчі здібності», «компетентнісно-орієнтована освіта». Були визначені показники творчих здібностей учнів та особливості їх розвитку в умовах компетентнісно-орієнтованої освіти. У другому розділі було проведено емпіричне дослідження стану розвитку творчих здібностей учнів. У третьому розділі обґрунтовано форми та методи розвитку творчих здібностей учнів та розроблено методичні рекомендації щодо їх розвитку в умовах компетентнісно-орієнтованої освіти.
Документ
УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ КРЕАТИВНОСТІ СУЧАСНОГО МЕНЕДЖЕРА ОСВІТИ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ТА УПРАВЛІНСЬКА ПРОБЛЕМА
(2022) Смирнова Г. А.
Тема роботи «Управління розвитком креативності сучасного менеджера освіти як педагогічна та управлінська проблема». Метою роботи є теоретичне та емпіричне дослідження процесу управління розвитком креативності сучасного менеджера освіти. В роботі проаналізовано психолого-педагогічну літературу з проблеми управління розвитком креативності сучасного менеджера освіти, визначені критерії, показники та рівні розвитку креативності сучасного менеджера освіти, розкрито зміст показників кожного критерію. Виділено і охарактеризовано рівні розвитку креативності сучасного менеджера освіти. Враховуючи мету, завдання, об’єкт, предмет дослідження за темою кваліфікаційної роботи, створені рекомендації щодо поліпшення управління розвитком креативності сучасного менеджера освіти.
Документ
УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МЕНЕДЖЕРА ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
(2022) Сєчка Д. В.
В роботі здійснено дослідження теоретичних засад та практичного процесу управління розвитком комунікативної компетентності менеджера закладу дошкільної освіти. На підставі аналізу наукової літератури визначено сутність поняття комунікативної компетентності менеджера закладу дошкільної освіти у науковій управлінській та психолого-педагогічній літературі та її структуру. Схарактеризовано критерії, показники та рівні розвитку комунікативної компетентності менеджера закладу дошкільної освіти. У результаті емпіричного дослідження було виявлено стан розвитку комунікативної компетентності менеджера закладу дошкільної освіти. Надані методичні рекомендації щодо управління розвитком комунікативної компетентності менеджера закладу дошкільної освіти.
Документ
РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОГО ІНТЕЛЕКТУ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАСОБАМИ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ
(2022) Репушевська Ю. О.
Кваліфікаційна робота присвячена проблемі застосування інтерактивних технологій навчання і виховання як засобу розвитку соціального інтелекту старшокласників. Метою дослідження є дослідити соціальний інтелект старшокласників та розробити науково-методичний супровід запровадження інтерактивних технологій навчання і виховання як засобу розвитку соціального інтелекту старшокласників. В роботі репрезентовано результати теоретичного аналізу ключового поняття «соціальний інтелект»; виявлення вікових особивостей розвитку соціального інтелекту старшокласників; обгрунтовано можливості інтерактивних технологій навчання і виховання у розвитку соціального інтелекту старшокласників. Представлений опис проведеного емпіричного дослідження стану розвитку соціального інтелекту старшокласників засобами визначеного діагностичного інструментарія. На основі одержаних результатів розроблений науково-методичний супровід запровадження інтерактивних технологій навчання і виховання як засобу розвитку соціального інтелекту старшокласників.
Документ
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЯК КЛЮЧОВА РИСА НЕФОРМАЛЬНОГО ЛІДЕРА УЧНІВСЬКОГО КОЛЕКТИВУ
(2022) Олійник О. С.
Метою роботи є теоретично обґрунтувати та емпірично дослідити рівень відповідальності неформального лідера учнівського колективу та надати методичні рекомендації з досліджуваної проблематики. В роботі застосовані наступні методи дослідження: вивчення психолого-педагогічної літератури та нормативно-законодавчої бази; спостереження, бесіда, анкетування, емпіричне дослідження; узагальнення отриманих даних; статистичні методи обробки даних тощо. Сучасне соціально-економічне та суспільно-політичне становище в українському суспільстві потребує переосмислення поглядів на виховання дітей. Пріоритетом сьогодні є виховання відповідального громадянина, який здатний робити свідомий вибір та спрямовувати свої знання та уміння на користь суспільства та інших людей. Тому обрана нами тема набуває актуального значення.
Документ
РОЗВИТОК НАВИЧОК ЕФЕКТИВНОГО СПІЛКУВАННЯ УЧНІВ СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
(2022) Параскевич А. Ф.
У кваліфікаційній роботі досліджено питання розвитку навичок ефективного спілкування учнів середнього шкільного віку. У першому розділі здійснено огляд психолого-педагогічної літературиз питань ефективного спілкування. Визначено сутність ключових понять«ефективне спілкуваня», «емоційний інтелект», схарактеризовано складовіефективного спілкування, проаналізовано особливості спілкування вінтернет-просторі. У другому розділі досліджено сучасний стан розвиткунавичок ефективного спілкування учнів середнього шкільного віку, а саместан розвитку емоційного інтелекту, уміння слухати, способи реагування вконфлікті. У третьому розділі обґрунтовано педагогічні умови тарозроблено методичні рекомендації щодо розвитку навичок ефективногоспілкування учнів середнього шкільного віку.
Документ
УПРАВЛІННЯ ПРОФЕСІЙНИМ РОЗВИТКОМ ПЕДАГОГА В УМОВАХ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
(2022) Мокан І. Р.
Кваліфікаційна робота присвячена дослідженню управління професійним розвитком педагога в умовах нової української школи. У першому розділі розглянуто теоретичні засади управління професійним розвитком педагога. У другому розділі описано емпіричне дослідження ефективності професійного розвитку педагога на базі Яськівського ліцею Яськівської сільської ради Одеського району Одеської області. На основі аналізу результатів дослідження у третьому розділі запропоновано програму професійного розвитку педагога та надано рекомендації щодо управління їхнім професійним розвитком в умовах нової української школи.
Документ
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПАРТНЕРСТВА ВЧИТЕЛІВ В СИСТЕМІ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
(2022) Ляшко Н. С.
У кваліфікаційній роботі здійснили теоретичний аналіз та емпіричне дослідження педагогічних умов розвитку компетентності партнерства учителів в системі неперервної освіти. У першому розділі представлені теоретичні відомості щодо формування компетентності партнерства у вчителів, особливості її розвитку. У другому – організаційно-методичні засади емпіричного дослідження розвитку компетентності педагогічного партнерства учителів. Третій розділ містить результати емпіричного дослідження, а також рекомендації з розвитку компетентності педагогічного партнерства учителя в процесі неперервної освіти.
Документ
РОЗВИТОК ДОПИТЛИВОСТІ УЧНІВ СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ НА УРОКАХ ПРИРОДОЗНАВСТВА
(2022) Лозбiна М. Г.
На основі аналізу психолого-педагогічної, наукової та фахової літератури розглянуто понятійно-категоріальний апарат дослідження. Трактовано допитливість як прагнення до отримання нових знань, необхідність оволодіння способами і прийомами переробки та перетворення інформації. Визначено, що розвиток допитливості в учнів середнього шкільного віку залежить від організації вчителем правильної навчальної роботи на уроках природознавства. Досліджено стан розвитку допитливості учнів середнього шкільного віку на уроках природознавства. З метою оптимізації розроблено та запропоновано методичні рекомендації з розвитку допитливості учнів закладу загальної середньої освіти на уроках природознавства.
Документ
УПРАВЛІННЯ КОНФЛІКТАМИ В ПЕДАГОГІЧНОМУ КОЛЕКТИВІ ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
(2022) Куруч М. С.
Об'єкт дослідження – конфлікти у педагогічному колективі ОЗЗСО «Сергіївський ліцей». Предмет дослідження – процес управління конфліктами у педагогічному колективі закладу загальної середньої освіти. Мета - розвиток теоретичних положень і прикладних рекомендацій щодо управління конфліктами у педагогічному колективі закладу загальної середньої освіти. Результати кваліфікаційної роботи рекомендується використовувати з метою оптимізації процесу управління конфліктними ситуаціями серед педагогів ОЗЗСО «Сергіївський ліцей», які допоможуть проводити профілактику, запобігати та вчасно врегульовувати або конструктивно вирішувати конфлікти у педагогічному колективі.
Документ
РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ КРЕАТИВНОСТІ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ ТРЕНІНГОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
(2022) Курко А. С.
Актуальність дослідження проблеми розвитку соціальної креативності старших підлітків засобами тренінгових технологій обумовлюється сучасними викликами, що постали перед українським суспільством і освітою зокрема. У кваліфікаційній роботі здійснений теоретичний аналіз ключових понять «креативність» та «соціальна креативність», розкрито сутність досліджуваного феномену, виявлено особливості розвитку соціальної креативності старших підлітків, обґрунтовано потенціал тренінгових технологій у розвитку соціальної креативності старших підлітків. За допомогою обраного діагностичного інструментарію здійснене емпіричне дослідження стану розвитку соціальної креативності старших підлітків. На основі одержаних результатів дослідження надані методичні рекомендації щодо розвитку соціальної креативності старших підлітків, що складаються з опису найбільш ефективних методів та технологій та розробленого тренінгу для досягнення мети розвитку соціальної креативності старших підлітків.
Документ
РОЗВИТОК НАВИЧОК СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ ДО САМОНАВЧАННЯ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН
(2022) Килинич М. В.
У кваліфікаційній роботі здійснено дослідження питання розвитку навичок старших підлітків до самонавчання під час вивчення природничих дисциплін. У першому розділі проаналізовано психолого-педагогічну літературу з питань самонавчання учнів. Визначено сутність ключових понять «самонавчання», «мотивація», описано потенціал природничих дисциплін у розвитку навичок самонавчання старших підлітків, охарактеризовано сучасні методи навчання природничих дисциплін, які сприяють розвитку навичок самонавчання. У другому розділі досліджено сучасний стан розвитку навичок старших підлітків до самонавчання. У третьому розділі представлено методичні рекомендації щодо розвитку навичок самонавчання під час вивчення природничих дисциплін.
Документ
РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ ЗАСОБАМИ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В УМОВАХ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
(2022) Качуренко Л. В.
У кваліфікаційній роботі здійснено комплексне дослідження основних теоретичних підходів розвитку соціальних компетентностей. Визначено сутність та структуру соціальних компетентностей здобувачів освіти підліткового віку. Розкрито місце та роль засобів інноваційних технологій навчання у розвитку соціальних компетентностей. Розроблено методичні рекомендації для вчителів щодо розвитку соціальних компетентностей здобувачів освіти в умовах Нової української школи.
Документ
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ МАТЕМАТИЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
(2022) Ільїна С. В.
У кваліфікаційній роботі, на основі аналізу психологічних, педагогічних та наукових джерел, розглянуто змістовий аспект основних понять дослідження: «здібності», «математичні здібності», «розвиток математичних здібностей учнів середнього шкільного віку». Виокремлено особливості розвитку математичних здібностей учнів середнього шкільного віку. Організовано, проведено та опрацьовано результати емпіричного дослідження стану розвитку математичних здібностей учнів середнього шкільного віку. З метою оптимізації процесу розроблено та запропоновано методичні рекомендації для педагогів з розвитку математичних здібностей школярів.
Документ
УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ПРОФЕСІЙНИХ ТА ОСОБИСТІСНИХ ЯКОСТЕЙ ПЕДАГОГІЧНОГО ПЕРСОНАЛУ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
(2022) Жуковська О. М.
В роботі здійснено комплексне дослідження, яке актуалізує необхідність особливої уваги фаховій підготовці педагогів до роботи у нових освітніх реаліях. Схарактеризовано питання розвитку особистісних і професійних якостей персоналу закладів дошкільної освіти, зокрема вихователів. Розкрито шляхи підвищення ефективності процесу управління розвитком професійних та особистісних якостей педагогічного персоналу закладу дошкільної освіти. У результаті емпіричного дослідження розроблено критерії, показники та рівні розвитку професійних та особистісних якостей педагогічного персоналу закладу дошкільної освіти. Запропоновано заходи методичного супроводу процесу розвитку професійних та особистісних якостей педагогічного персоналу закладу дошкільної освіти та шляхи підвищення ефективності процесу управління розвитком професійних та особистісних якостей педагогічного персоналу закладу дошкільної освіти.
Документ
Формування учнівського колективу засобами інтерактивних технологій в умовах розвитку Нової української школи
(2022) Герасимова О. Р.
У кваліфікаційній роботі здійснено аналіз основних теоретичних підходів визначення поняття про учнівський колектив у науковій літературі, досліджено стадії, фактори та шляхи формування учнівського колективу закладу загальної середньої освіти, визначено місце та роль педагогіки співробітництва та засобів інтерактивних технологій у формуванні учнівського колективу. Розроблено методичні рекомендації для вчителів щодо формування учнівського колективу засобами інтерактивних технологій в умовах розвитку Нової української школи.
Документ
ФОРМУВАННЯ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ У ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ В ПРОЦЕСІ РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ
(2022) Вашкевич О. І.
В роботі здійснене комплексне дослідження процесу формування академічної доброчесності у здобувачів вищої освіти в процесі реалізації освітньо-професійної програми педагогічного профілю. Схарактеризовано поняття академічної доброчесності та підходи до його визначення. Розкриті особливості процесу формування академічної доброчесності у здобувачів вищої освіти в процесі реалізації освітньо-професійної програми педагогічного профілю та проблеми, які при цьому виникають. У результаті емпіричного дослідження проаналізовано ставлення до академічної доброчесності учасників освітнього процесу, а також здобувачів вищої освіти педагогічних та непедагогічних спеціальностей. Запропоновані шляхи оптимізації формування академічної доброчесності у майбутніх педагогів у аудиторній та позааудиторній діяльності.